Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 18 stycznia 2022 r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie. Dzieci były bardzo przejęte, ale również szczęśliwe i uśmiechnięte. Uroczystość rozpoczął marsz przedszkolaków, a następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Pana Dyrektora Stanisława Niestója, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka dużym ołówkiem, a Pani Wicedyrektor wręczyła maluchom pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się również bez podarunków, które przygotowali rodzice. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Przedszkolak dla Seniora 28.12.2021, 21:08

W ramach przedświątecznej akcji „Przedszkolak dla Seniora” dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziałów Przedszkolnych grup 0A,0B,0C, przygotowały ozdoby na choinkę oraz kartki świąteczne, które zostały zawiezione i przekazane Seniorom przebywającym w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Mikołaje i choinki z szyszek, a także bombki i choinki z patyczków do lodów ozdobiły żywą choinkę w Kaplicy.

Seniorzy przekazują serdeczne podziękowania Przedszkolakom za ogrom radości, jaką Im sprawili w tym świątecznym czasie.

/Magdalena Piekarska/

26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Zabawy te przyniosły przedszkolakom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, tańców z balonami w parach oraz zabawy kto pierwszy znajdzie wolne krzesełko.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

/Magdalena Piekarska/

25 listopada Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego, jak co roku obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia do przedszkola przyniosły ręczniki, z których powstały misie – Przytulanki, brały udział w różnych zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy oraz pamiątkowych zdjęć.